úterý 20. května 2014

Německo - USA 4:5, v B-skupině - Američané postoupili do čtvrtfinále

Američtí hokejisté zvítězili v úterním zápase na MS v Minsku nad Německem 5:4 . V tabulce B - skupiny jsou průběžně na druhé příčce a přestože ještě mohou klesnout na 3. místo, postup do čtvrtfinále už mají jistý.

První velký vzruch nastal v 5. minutě . Draisaitlovu střílela přihrávku umístil Seidenberg do branky bruslí , německou radost z gólu však zmařil verdikt videorozhodčího , podle kterého šlo o úmysl. V dalším průběhu první třetiny se hrál ofenzivní hokej s Bet365 bonus bohatou porcí gólových příležitostí , vedení se však neujal ani jeden z týmů . V druhé třetině se roztrhl pytel s brankami . Američané se třikrát ujali vedení , Němci se však dokázali pokaždé dotáhnout . V závěru se zámořští hráči dvěma góly odpoutali od svého soupeře, a přestože tomu se v závěru podařilo snížit na 4:5 , do závěrečné sirény už gól nepadl .
ms 2014 / spravodajstvo

B - skupina
Německo - USA 4:5 ( 0:0 , 3:3 , 1:2 )
Branky: 24. Weiss, 31. Hospelt ( Oppenheimer , Draisatil ) , 59. Rieder ( Draisaitl , Hospelt ) - 22. Abdelkader ( Stapleton Gaudreau ) , 28. Shore ( Petry ) , 33. Donovan ( Gaudreau , Gardiner ) , 43 . Gaudreau ( Gardiner ) , 56. Abdelkader ( Gaudreau ) . Rozhodčí: Bulanov ( Rus. ) , Fraňo (ČR ) - Fluri ( Švaj. ) , Kilian ( Nór. ) , Vyloučení: 4:7 , Využití: 1:2 , oslabení: 0:1

Německo: Aus den Birken - Braun , Hördler , Anker , Müller , Reul , Akdag - Rieder , Barta , Mauer - Hospelt , Oppenheimer , Nobels - Draisaitl , Seidenberg , Pietta - Ehliz , Weiss, Plachta

USA : Thomas - DeKeyser , Jones , Gardiner , Murphy , Petry , McCabe , Donovan - Johnson, Nelson , Smith - Gaudreau , Stapleton , Abdelkader - J. Hayes , Trochceck , Mueller - K. Hayes , McDonald , Shore - Miele